Kontrowersje, konspiracje i niewygodne tematy

Information

 • Public (anyone can view and join)
 • Grupa stworzona w celu dzielenia się tematami ciekawymi ale nie do końca w pełni akceptowanymi przez ogół społeczny.

  Hmm ... skoro są to tematy niszowe i często wyśmiewane, to czy właściwie warto o nich o nich pisać?

  Oczywiście że tak!!! Tylko dzięki kwestionowaniu naszej codziennej rzeczywistości, którą pozornie znamy i rozumiemy, rozciąganiu jej w różne strony i samodzielnemu badaniu, staje się ona dla nas bogatsza i zaczyna ewoluować w zaskakujących kierunkach, czasami otwierając przed nami nowe perspektywy rozwoju, postępu lub nawet nawet pozwala na umocnienie posiadanych przekonań.

  Nie jestem buddystą ale uważam że w życiu trzeba utrzymywać balans tak jak to w prosty i obrazowy sposób wyjaśnione jest w jednym opowiadaniu o Buddzie:

  There’s a well-known story about a sitar player who was discouraged with his meditation practice and went to the Buddha to ask for instruction.

  - “What happens when you tune your instrument too tightly?” the Buddha asked.
  - “The strings break,” the musician replied.
  - “And what happens when you string it too loosely?”
  - “When it’s too loose, no sound comes out,” the musician answered. “The string that produces a tuneful sound is not too tight and not too loose.”

  “That,” said the Buddha, “is how to practice: not too tight and not too loose.”

   

  A skoro na codzień bombardowani jesteśmy informacjami ze stonowanych i wygładzonych mediów masowego przekazu to w celu utrzymania balansu trzeba stworzyć przeciw-wagę ... i w ten sposób przyczynić się do postępu ludzkości.

  Myślę że może być ciekawie, zobaczymy.

Recent Activities